Chůze – ideální sport v každém věku

Většině sportů se lze věnovat od dětství přibližně do 30 let věku, určité části zdraví a úspěchy dovolí sportovcům závodit klidně do 40 let, poté už vstupují do důchodu a snižuje se počet hodin strávených při nějaké aktivitě. Podobně to mají amatéři a ostatní obyvatelé, s přibývajícím věkem horko těžko nachází sport, kterému by se mohli věnovat a po zdravotní stránce ho zvládali, hrají proto rekreačně, případně ty nejlehčí sporty, které si uzpůsobí na nižší úroveň. Chůze je proto naprosto vhodná všem , kteří chtějí zůstat aktivní a u jiného sportu se nenašli nebo nemají na něj předpoklady.
běh u řeky

S rostoucí nabídkou televizních kanálů roste také počet diváků a počet nabízených přenosů, mezi ně patří bezesporu také ty sportovní. Když se koná mistrovství Evropy nebo světa v atletice, určitá část patří také chůzi mužů i žen, bohužel si tato disciplína zasloužila označení nejdivnější sport na světě, kde se pouze chodí. Při bližším pohledu na sportovce ale zjistíte, že musí dávat pozor na techniku chůze, různé pohyby a při případném porušení jsou tak jednoduše vyřazeni ze závodu, umocněte si tuto technikou několika hodinami, které stráví na trati a musí vám být jasné, že chůze není žádný lehký sport.

Vy samozřejmě nemusíte chodit podle pravidel Mezinárodní atletické federace. Choďte pro radost a klidně jen tak na procházky, pokud se cítíte, nebojte zapojit do svých aktivit také rychlou chůzi nebo volný běh. Skvělou volbou je také jogging, když střídáte příjemné tempo běhu s chůzi, a tím pádem odpočinkem a chvilkou nabrání energie pro další uběhnuté kilometry. Lékaři samozřejmě uvítají, když jejich pacienti v seniorském věku provozují takovouto aktivitu, ovšem všeho s mírou.
mladá žena na procházce

Chůze se dá skvěle zkombinovat s výletem do okolí, naplánujte si zajímavý výšlap po stopách vašeho okolí, nejenom že pomůžete svému zdraví, ale podíváte se tak například na pěkná místa, můžete se po cestě něco dozvědět a strávíte čas se svými blízkými. Budete mít také dobrý pocit, že děláte něco pro své tělo, a navíc můžete příjemné chvilky strávit také v obchodě s oblečením, abyste si zakoupili vkusné a zároveň pohodlné a funkční oděv na chůzi či běhání. Prostě chůzí ke zdraví!