Neobvyklé způsoby masáží

Masáž je považována za určitý druh rozkoše. Lidé ji absolvují hned z několika důvodů. Tím nejrozšířenějším je prokrvení pokožky a urychlení její regenerace. Masáž si zároveň spojujeme s velmi příjemným pocitem uvolnění a neměli bychom zapomínat také na energetický vliv působení lidských dlaní přiložených na povrch těla.

fyzioterapie masáž

Právě ruce zkušeného maséra dokážou zázraky a energetická složka v tomto případě hraje klíčovou roli. Jen si vzpomeňte na okamžik, kdy jste se naposledy s někým objali, jak příjemný pocit jste prožívali. Květa Fialová dokonce na veřejnosti propagovala objímání kmenů stromů, jelikož strom je také živá bytost, která nás energií zásobuje.

Pokud máte doma nějakého zvířecího přítulného mazlíčka, např. psa nebo kočku, jistě dobře vnímáte jeho přítomnost. Zajímavé by bylo konfrontovat se se zvířecím mazlíčkem v masérském salónu. Tentokrát však nikoli s kočičí nebo psí srstí, ale s hadem, či s hlemýžděm.
hroznýš královský

Sliz na tváři

Docela odpudivý název procedury, co říkáte? Na první pohled možná, ovšem ukrývá v sobě cosi zajímavého. V některých specializovaných salónech necháte po sobě plazit pod dohledem maséra obřího hlemýždě a vylučovaný sliz se vám postará o výbornou regeneraci pokožky a dokonce i o léčení drobných poranění a jizev.  Mimo to je možné zakoupit i pleťové krémy s hlemýždím slizem.

Fakírská masáž

Fakíři se pokládají na lože s ostrými hřeby a klidně na nich leží dlouhé hodiny. To v Mexiku vám na záda nasypou směs teplého sopečného popela, medu a tequily a do této husté kaše položí velké a těžké ostré kaktusy. Prý se vám kůže velmi zjemní a absorbuje spoustu cenných látek.
pět šneků

Jak se měří hroznýš

Jednoduše. Vezmete svinovací metr nebo pásmo, do jednoho konce se had zakousne a vy pak pohodlně změříte jeho délku. To je pochopitelně utopie, neboť had je velmi mrštný, neustále je v pohybu, hbitý škrtič vás velmi rychle obtočí a během několika vteřin vám stáhne hrudník a vy se udusíte. Jestliže však necháte hroznýše po sobě plazit pod odborným dohledem, můžete zažít fantastickou masáž na své vlastní holé kůži holou hadí kůží. A že je had slizský? Vůbec ne. Je pouze chladný, neboť není teplokrevný živočich, jako savci.