Web

Nový provider

Nového providera nemusíte hledat jen v novém bytě, ale i z různých jiných důvodů. Ten nejčastější je nespokojenost se stávajícími službami. Příčinou mohou být časté výpadky signálu, neochota ke spolupráci, nebo je navyšování ceny za dodaná data a jejich rychlost. Tyto potíže jsou vždy na straně poskytovatele, tedy není to vaše chyba a vy je vyřešit nemůžete. Něco jiného je, když vám pes nebo nějaký domácí mazlíček překouše kabel, přivádějící data k vám. To je ovšem chyba vaše a musíte počítat s tím, že si firma naúčtuje kde co, jako je příjezd, oprava, výšlap do schodů a tak podobně. Pokud je ovšem chyba na straně jejich, je jasné, že si najdete někoho jiného. Protože každému jednou dojde trpělivost.  

Internetový router

Pokud jste z našeho hlavního města, lze doporučit firmu Pranet. Jak již z jejich zkratky plyne, Praha internet je jejich denní chleba, a tak si u nich můžete domluvit vaše nové připojení k internetové síti. Není třeba se obávat, pokud přecházíte od kohokoli jiného, je nepsaný zákon, že mohou použít stávající kabel, takže se nikde nic vrtat nebude. Technici si to v klíčovém místě jen přehodí a je to hotovo. Tím se stáváte zákazníky jejich firmy a od nynějška již budete vše řešit jen s nimi. Problémy asi ne, protože oni je nemívají.  

Vy si jen zvolíte rychlost, a tedy tím vlastně i tarif, protože tím se odvíjí jedna věc od té druhé a již můžete hned po podpisu předávacího protokolu začít internet používat. Je samozřejmostí, že vám technik na vašem přístroji a popřípadě i jiných vše nastavil a vysvětlil co a jak dělat při případném výpadku. Tím jeho práce končí a můžete jej pozvat na panáka.  

Značka bezdrátového intenetu

Nu a vy si pak můžete některý den zkontrolovat rychlost nějakým programem, nebo přímo přes webovou stránku. Je jich dost a dost. Jen pozor, výsledky měření nemusí být nějak moc přesné. Ale pro základní informaci jsou dostačující. 

5/5 - (2 votes)